Menu
satnaruci.jpg
Autor: Milos Djokic

Novi Omega Railmaster modeli

Diskretni povratak legende!

U poslednje vreme, Omega je tiho najavljivala nove modele iz linija Speedmaster i Seamaster tako što ih je prvo stavljala na ruke svojih ambasadora, diskretno sugerišući šta je u pripremi. Iako smo mogli prevideti takve nagoveštaje, čini se da to nije bio slučaj sa najnovijom verzijom modela Railmaster.

Izvor: Omega

Kratak pogled unazad: Railmaster kroz istoriju

Originalni Omega Railmaster (ref. CK2914) prvi put je predstavljen 1957. godine, kao deo čuvene „Professional Line“ trilogije, zajedno sa prvim Speedmaster-om (CK2915) i Seamaster-om 300 (CK2913). Svaki od ovih satova bio je namenjen specifičnoj grupi korisnika: Speedmaster za trkače i vozače, Seamaster za ronioce, a Railmaster za železničare, inženjere i naučnike koji rade u okruženju sa jakim magnetnim poljima. U to vreme, većina antimagnetnih satova mogla je da izdrži do 60 gausa, dok je Railmaster bio otporan čak do 1.000. Međutim, ovaj model je uvek imao više status specijalizovanog instrumenta nego masovno popularnog sata, pa je povučen iz proizvodnje tokom šezdesetih. Tek 2003. godine se vraća, u okviru Aqua Terra kolekcije, u nekoliko veličina. Ta linija je ukinuta 2012. godine, a sledeći povratak usledio je 2017, kada je Omega izdala limitirano izdanje originalne trilogije povodom 60 godina. Uz to, lansiran je i Railmaster Co-Axial Master Chronometer od 40mm, a već naredne godine pojavljuje se i kontroverzni model sa brojčanikom u teksas stilu.

Izvor: Omega

Nova Omega Railmaster – spoj tradicije i modernih standarda

Novi Railmaster modeli dele kućište prečnika 38mm od nerđajućeg čelika sa linijom Aqua Terra, što znači da sada imaju uvijene lugove i kombinaciju brušene i polirane završne obrade. Rastojanje od luga do luga je 45mm, dok je debljina kućišta, sa blago zaobljenim safirnim staklom, 12.36mm. Krunica na poziciji 3 je u obliku konusa, mat površine, sa ugraviranim, poliranim Omega logotipom, ušrafljujuća je i obezbeđuje vodootpornost do 150m.

Izvor: Omega

Iako su dimenzije iste, brojčanici dva modela se razlikuju. Prva verzija ima centralnu sekundaru i mat sivi brojčanik koji prelazi u gotovo crnu nijansu ka ivici. Po danu, markeri izgledaju belo, dok u mraku svetle plavo, dok kazaljke sijaju zeleno. Druga verzija ima bež brojčanik koji prelazi u tamno braon. Umesto centralne sekundare, poseduje malu sekundaru na poziciji 6 sati sa bež kazaljkom. Ovde su brojevi i markeri u boji patine, baš kao i svetleća masa na kazaljkama. Noću, sve svetli u ujednačenoj plavoj nijansi.

Izvor: Omega

Kroz stakleni poklopac kućišta vidi se kalibar 8804 (za verziju sa malom sekundarom) ili 8806 (za model sa centralnom sekundarom). Ovi automatski mehanizmi rade na frekvenciji od 25.200 otkucaja po času i imaju rezervu snage od 55, odnosno 60 sati. Zvanično su sertifikovani od strane METAS-a, što znači da su precizni između 0 i +5 sekundi dnevno i otporni na magnetna polja do 15.000 gausa.

Izvor: Omega

Kupci mogu birati između dve opcije: model sa čeličnom tri link narukvicom čija je cena 6.300 EUR ili onaj sa kožnim kaišem koji će se prodavati po ceni od 6.100 EUR. Za sve dodatne informacije o dostupnosti modela kontaktirajte Absolut TIme ili posetite Omega zvanični sajt.

Prijavi se na listu cekanja Obavestićemo vas kada proizvod stigne na lager. Molimo ostavite svoju važeću adresu e-pošte ispod.