Standardna paleta boja u nestandardnom kućištu.
Jučerašnji dan kao i prethodnici mu obilovali su novitetima. Zenith, TAG Heuer, Hublot, Studio Underdog, Omega i sada Baltic predstavili su svoje novitete a mi u timu smo sve pratili i pažljivo birali kome da posvetimo red više na ovom sajtu. O Omeginom Seamasteru Diver 300 Ognjen je napisao sjajan tekst a ja ću pažnju usmeriti na tri nova modela mikrobrenda Baltic.
Francuski mikrobrend ste upoznali kroz rad naše platforme i već smo pisali o njihovom modelu Hermetique. Radi se o veoma pristupačnom time-only satu sa tri kazaljke prečnika 37mm i netipično velikom razdaljinom od luga do luga koja iznosi 46mm. Ono što Baltic zaista radi, sjajno ne samo sa ovim modelom nego i sa ostalima koje proizvodi, jeste proizvodnja tankog kućišta. U slučaju Hermetique serije to je svega 10mm a ako ne računate ispupčeno safirno staklo debljina je samo 8,3mm.
Tri nova Hermétique Tourer noviteta nose iste te tehničke odlike uz novi materijal kućišta. To je sada bronza! Materijal koji ima svoju publiku ali ne baš i svoju primenu. Rasprostranjen je uglavnom među ronilačkim satovima, karakteriše ga brzo i lako patiniranje tj menjanje boje i nije najpopularniji zbog toga. Ipak onaj ko je bar jednom nosio bronzani sat zna koliko su to kul modeli koji vrlo brzo ostavljaju svoj pečat u prostoru i vremenu onoga ko ga nosi.
Poklopac bronzanih satova uvek se izrađuje u drugom materijalu kako bronza ne bi dolazila u konstantan dodir sa kožom. Umesto safirnog poklopca kućišta Baltic je upotrebio čelik na kome su gravirani detalji a zahvaljujući kome je skriven Miyota 9039 automatski mehanizam koji pokreće ovaj sat. Njegova rezerva iznosi 42h i pouzdan je.
Paleta boja je, kao što sam napisao u podnaslovu, očekivana. Zelena, plava i braon su najčešće boje koje prate bronzana kućišta. Uistinu najbolje se i slažu sa ovim tamnim materijalom. Lično bih odabrao kombinaciju bronze i plavog brojčanika. Cena ovih satova je 600 evra i dostupni su na Balticovom sajtu za poručivanje!